icon

0 (312) 514 22 24
Bilgi & Randevu İçin

icon

MAİDAN C Blok 11.kat No.129,
Mustafa Kemal Mahallesi, Çankaya-Ankara


Alt göz kapağındaki problemlerin dolgu ile tedavisine ışık dolgusu denilmektedir. Bu bölgedeki dolgu uygulaması gözyaşı oluğu da denilen alt göz kapağı ile yanak arasındaki çukur hatta yapılmaktadır. Bu oluğun hyaluronik asit ile doldurulması göz kapaklarındaki yorgun , iyi uyumamış görünümünü ortadan kaldırmaktadır.

Bu bölgedeki estetik problemler yüzün diğer bölgelerinden farklı olarak büyük ölçüde yer çekimine bağlıdır. Eğer sırt üstü yatıp düz bir pozisyonda yüzümüzün resmini çekersek kendi yüzümüz çok gençleşmiş görürüz. Bu göz çevresinde yer çekiminin olumsuz etkilerinin pozisyonla ortadan kaldırılmasına bağlıdır.

Aynı etkiyi biz de dolgu yaparak sağlamış oluyoruz. Alt göz kapağına dolgu yapılırken çok dikkatli olmak gerekir çünkü çok yüzeysel yapılan dolgular kapak derisinin çok ince olması dolaysıyla kabarıklık yapabilirler. Uygulama öncesi nelere dikkat etmek gerekir ? Aspirin ve benzeri ağrı kesicilerin, vitamin E, ginko biloba, balık yağı gibi kan sulandırıcıların işlemden 1 hafta önce kesilmesi önerilir.