icon

0 (312) 514 22 24
Bilgi & Randevu İçin

icon

MAİDAN C Blok 11.kat No.129,
Mustafa Kemal Mahallesi, Çankaya-Ankara


Yüzümüzde en erken yaşlarda gözlenen kırışıklıklardan bir tanesi de göz kenarlarının yanında ortaya çıkan kaz ayakları diye de adlandırılan kırışıklıklardır. Bu kırışıklıklar göz kapaklarımızı etrafını dairesel olarak saran orbikülaris okülü kasının hareketleri sonuçu oluşur ve özellikle gülünce belirginleşirler.

Bu çizgileri oluşturan orbikülaris oris kası aynı zamanda kaşlarıda aşağı doğru çeker. Dolayısıyla uygun noktalara yapılacak botoks uygulamaları hem kaz ayaklarını tedavi eder hem de kaşları yukarı kaldırılıp , düşüklüklerini düzeltir.

Uygulama

Kaz ayağına botox uygulaması genellikle kaş arası ve alın botoxu ile beraber yapılır ve birbirlerinin etkinliklerini artırıp daha doğal bir görünüm sağlanır. Uygulama alanına uyuşturucu krem sürülür ve krem etkisi oluşunca botox uygulanır. Etkinliği 4-5 ay civarında sürer.

Kaz ayağı botoxu özellikle göz kapağı estetik ameliyatları ile birlikte birbirlerinin olumlu etkilerini pozitif olarak artırıp daha doğal bir güzellik sağlarlar.

Aynı şekilde kaş kaldırma ve şakak doldurma için kullanılan hyaluronik asit dolguları veya kendisinden alınan yağ dolguları ile birbirlerinin etkinliklerini olumlu olarak artırıp daha güzel sonuçlar verirler.