icon

0 (312) 514 22 24
Bilgi & Randevu İçin

icon

MAİDAN C Blok 11.kat No.129,
Mustafa Kemal Mahallesi, Çankaya-Ankara


Prof. Dr. Ali Teoman TELLİOĞLU, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1983 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1989 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 1990 – 1996 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayarak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmuştur. Ayrıca 1998 yılında Japonya Showa Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümünde konuk araştırmacı olarak görev almıştır.

Ankara Numune Araştırma ve Eğitim Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik cerrahi bölümünde 1996 ve 1998 yılları arasında Başasistan ve 1998 yılında Ankara Onkoloji Hastanesinde uzman doktor olarak, 1998 – 2000 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi ABD’de Yardımcı Doçent olarak görev almış, 2002 yılında Doçent Doktor unvanını kazanmıştır.

2005 yılında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi klinik şefi olarak atanmış olan Prof. Dr. Ali Teoman TELLİOĞLU, 2011 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Ana Bilim dalı’nda Profesör Doktor olarak görev almıştır.

Prof. Dr. Ali Teoman TELLİOĞLU, Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi uzmanlığının yanında El cerrahisi ve Çene Yüz cerrahi uzmanlığı da bulunmaktadır. Bu güne kadar 14 Eğitim ve Araştırma komitesinde üye olarak görev almış, 10adet ulusal ve 7 adet uluslar arası dergide hakem olarak görev almıştır.

Meslek hayatı boyunca konferans, sempozyum, toplantı ve kurslarda 60’den fazla konuşma yapmış, Yaşlılık Döneminde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif sorunlar kitabında yazarlılığı, ve Grabb ve Smith Plastik Cerrahi, Kol germe ve üst gövde biçimlendirilmesi bölümünü çevirmenliğini yapmıştır. Ayrıca uluslararası dergilerde 68 ve ulusal dergilerde 52’ makalem yayımlandı. Uluslararası toplantılarda 61, ulusal toplantılarda 135 sözü bildiri ve posteri bildirimi mevcuttur.

Prof. Dr. Ali Teoman TELLİOĞLU, mesleki çalışmalarına Ankara’da bulunan özel muayenehanesi’nde devam etmektedir.